Informace o omezení veřejné dopravy - Krajský úřad Kraje Vysočina

4.3.2021

Vážená paní primátorko, starostko,

vážený pane starosto,

chtěl bych vás touto cestou informovat o mimořádné úpravě jízdních řádů ve veřejné linkové a drážní dopravě z důvodu aktuálně platných vládních opatření v rámci snahy zamezit šíření nákazy COVID 19. Reakcí na uzavření školských zařízení dochází v linkové (autobusové) dopravě k termínu 7. 3. 2021 k zavedení prázdninového jízdního řádu (verze letních prázdnin). Současně je nadále ve stejném rozsahu omezen provoz víkendové dopravy. V drážní dopravě dochází k termínu 8. 3. 2021 obdobné redukci spojů jako v roce 2020. Pro lepší orientaci přikládám v příloze sumář daných redukcí. Současně bychom vás chtěli ujistit, že jsme připraveni velmi rychle reagovat na rozvolňování vládou nastavených opatření a například v okamžiku otevření školských zařízení obnovit spoje do podoby jízdního řádu v době školní výuky. Jakékoliv informace o jízdních řádech je možné ověřit prostřednictvím portálu IDOS www.idos.cz, případně u nás na Odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Kraje Vysočina. K informování cestujících využíváme jak mediální prostor, tak informace ve webovém prostředí.

Děkuji za pochopení

Ing. Pavel Bartoš

oddělení dopravní obslužnosti
odbor dopravy a silničního hospodářství