Stavba autobusových zastávek před ZŠ Ruda

17.6.2020

Od pondělí 15. června začíná probíhat stavba nových autobusových zastávek před základní školou v Rudě v rámci projektu "Obec Ruda - autobusové zastávky u silnice II/602 - u školy". Jedná se o přesu autobusových zastávek k silnici II/602, což byl požadavek Krajského úřadu Kraje Vysočina pro zachování autobusových zastávek u ZŠ Ruda.

Obsahem je stavba:

- přístupových chodníků k autobusovým zálivům (budou nové chodníky od čp. 4 po čp. 3, od vstupní branky do ZŠ k vstupní brance do výdejny ZŠ a od kontejnerů na tříděný odpad ke vjezdu mezi domy čp. 38  a farou),

- místa pro přecházení včetně vodorovného dopravního značení (mimo jiné bude "červený asfalt" jako v Jabloňově),

- autobusové zálivy před plotem základní školy a vedle kontejnerů na tříděný odpad.

Konec stavby je plánován na 15.8.2020.

V současné době je v místě stavby na silnici II/602 omezena rychlost na 30 km/hod. Apeluji na vás všechny, buďte ohleduplní a dodržujte tuto maximální rychlost, ať předejdeme nehodě či zranění.

Karel Dvořák

starosta