Sčítání lidí, domů a bytů roku 2021 - sčítání končí 11. května 2021 - v Rudě se sečetlo zatím 58,4 % obyvatel k 4.5.2021

3.5.2021

Vážení spoluobčané,

Zúčastněte se, prosím, povinného Sčítání 2021, které končí 11. května. Vaše účast je důležitá.

Nejjednodušší je sečíst se do 11. května online na webové stránce scitani.cz.

Pokud je to možné, pomozte prosím se sčítáním i rodině nebo sousedům, kteří to sami nezvládnou. V případě potřeby starosta nabízí pomoc s vyplněním, stačí ho kontaktovat telefonicky nebo osobně. Abychom se všichni sečetli opravdu na jedničku.

Bezpečně. Online. Raz dva.

Na webu scitani.cz zveřejnil ČSÚ tabulku s přehledem aktuální online sečtenosti, ve kterém si můžete snadno zjistit, jak je na tom konkrétně naše obec:

Informace zveřejněná 11.3.2021:

Kdo se nesečte online, má zákonnou povinnost od 17. dubna do 11. května vyplnit a odevzdat listinný formulář, jehož distribuci zajistí sčítací komisaři a síť kontaktních míst.

Distribuce formulářů do domácností bude probíhat za dodržování přísných hygienických pravidel. Z tohoto důvodu nebudou sčítací komisaři pomáhat s vyplňováním formulářů. V případě potřeby se můžete obrátit na infolinku 840 304 050.

Kontaktními místy jsou pracoviště České pošty - Masarykovo náměstí 81, 595 01 Velká Bíteš.

pdf 604 kB  -  sčítací komisař Ruda

pdf 604 kB  -  sčítací komisař pro Lhotku.

Sčítání podléhá:

• Každá fyzická osoba mající v rozhodný okamžik na území České republiky trvalý pobyt nebo přechodný pobyt na 90 dnů, nebo které byl na území České republiky udělen azyl, doplňková nebo dočasná ochrana.
  • Každá fyzická osoba, která je na území České republiky v rozhodný okamžik přítomna.
  • Každý dům i byt (i neobydlený).

Povinnost sečíst se se nevztahuje pouze na cizince, kteří jsou v České republice na dobu kratší než 90 dnů a na cizince požívající diplomatické výsady a imunity.

Pro aktuální informace můžete navštívit webové stránky www.scitani.cz, zaslat své dotazy na e-mail dotazy@scitani.cz nebo využít informační linku Českého statistického úřadu 274 056 789.

V aplikaci České pošty na adrese scitani.ceskaposta.cz naleznete seznam sčítacích obvodů v obci, jména a příjmení a čísla průkazů příslušných sčítacích komisařů pro jednotlivé sčítací obvody. Odkaz na aplikaci bude funkční od soboty 6. března.

pruvodni_dopis.pdf

oznameni_obce.pdf