Částečná uzavírka silnice II/602 mezi Rudou a Křeptovem

12.7.2018

V období od 18.7. do 31.8.2018 bude částečná uzavírka komunikace II/602 mezi obcí Ruda a Křeptovem z důvodu opravy vozovky - po skončení uzavírky bude nový povrch vozovky v celé šířce mezi Rudou a Křeptovem. Akci financuje Krajská správa a údržba silnic Vysočiny. Částečná uzavírka bude řízena semafory.

Ke konci uzavírky dojde ke krátkodobé úplné uzavírce z důvodu položení povrchu vozovky, pravděpodobně to bude na jeden víkend. Termín ještě nevíme. O něm vás pak budeme informovat.

Obecní úřad Ruda vydal nesouhlas s uvedenou částečnou uzavírkou z důvodu tvoření kolon v obci, zhoršení hygienických podmínek v obci a souběhu s dalšími uzavírkami - oprava mostu pod Křeptovem a modernizací dálnice D1 - vydané Rozhodnutí od MÚ Velké Meziříčí si můžete přečíst v příloze včetně vyjádření OÚ Ruda. Nesouhlas nebyl vzat v potaz a rozhodnutí bylo vydáno.

Hlavním důvodem částečné uzavírky bylo zajištění hromadné autobusové dopravy, která by při objížďkách časově nestíhala jízdní řád. Autobusy by realizátor opravy při plné uzavírce nenechal projet přes uzavřený úsek.

Očekávejme tedy zhoršení dopravní situace v obci na silnici II/602.

pdf 506 kB  -  Rozhodnutí MÚ Velké Meziříčí

pdf 5 MB  -  situace