Kompostéry pro občany - informace, pokyny - NOVÉ!!!

22.1.2019

KOMPOSTÉRY

V pondělí 4. února budou do obce přivezeny kompostéry. Budou se vydávat ihned tentýž den.

Po převzetí vyhlásíme ihned termín a dobu předávání kompostérů. Naším cílem je předat ihned toto pondělí co nejvíc kompostérů, aby jsme je nemuseli schovávat do kulturního domu. Kompostéry budou rozložené a svázané páskou, plocha zhruba velikosti jedné EUR palety.

Následovat bude tento postup - přečtěte si prosím tyto informace a pokyny pečlivě:

1. Kompostéry budou složeny před kulturní dům v Rudě.

2. Zveřejníme a v případě podepsaného souhlasu zašleme emailem zprávu s termínem a dobou předávání kompostérů. Přijdou ti, kteří měli zájem o kompostér v dříve odevzdaném dotazníku. Kdo zájem nemá, případně noví zájemci, kontaktují co nejdříve starostu na tel. č. 774 873 654 nebo emailem na obec.ruda@tiscali.cz.

3. Kompostér si převezmete proti podpisu na "Smlouvě o výpůjčce a darovací smlouvě". Smlouvu uzavíráte s Mikroregionem Velkomeziříčsko-Bítešsko, který zaštítil tuto akci a získal pro 6 obcí dotace.

K převzetí je potřeba mít připraveny tyto údaje, které se musí dopsat do smlouvy:

• jméno, příjmení a adresu občana, se kterým bude uzavřena smlouva
  • parcelní číslo pozemku, na kterém bude kompostér umístěn

K urychlení procesu předávání uvádíme na www stránkách obce vzor "Smlouvy o výpůjčce a darovací smlouvy", kterou budete podepisovat. Důkladně si ji přečtěte, připravila ji za Mikroregion Velkomeziříčsko-Bítešsko jeho manažerka JUDr. Kutnerová.

Důležité informace ze smlouvy:

- kompostér máte na dobu 5 let ve výpůjčce,

- po dobu výpůjčky musíte dodržovat dle smlouvy mimo jiné tyto povinnosti:

• Kompostér používat v souladu s návodem.
  • Kompostér je nutné umístit na veřejně nepřístupném místě, aby bylo zabráněno jeho případnému zcizení, nebo poškození cizím zaviněním. Vypůjčitel (občan) prohlašuje ve smlouvě, že pozemek je a zůstane oplocen.
  • Kompostér nemůžete půjčit, darovat či prodat další osobě.
  • Kompostér označit nálepkou s inventárním číslem kompostéru, kterou mu předá půjčitel při předání kompostéru, a současně označí kompostér nálepkou s Logem, které mu rovněž bude půjčitelem předáno.
  • Umožnit v termínu stanoveném půjčitelem, oprávněnému zástupci půjčitele nebo poskytovatele dotace, provést kontrolu stavu kompostéru.

- po 5 letech od podpisu je Vám darován na základě podepsané smlouvy - tzn. zůstává Váš a můžete s ním činit, co chcete.

Toto jsou tedy základní informace týkající se kompostérů. O přesném termínu dodání vás všechny budeme včas informovat.

Vzor "Smlouvy o výpůjčce a darovací smlouvy":  pdf 262 kB

Informační leták:  pdf 285 kB