Naše obec byla úspěšná se žádostmi o dotace na ZŠ a MŠ Ruda

10.6.2020

V úterý 9. června v odpoledních hodinách jsme se dozvěděli výbornou zprávu. Naše žádosti o dotace z programu  Podpora rozvoje a obnovy materiálně technické základny regionálního školství v působnosti obcí (pro rok 2020) z Ministerstva financí byly úspěšné. Program se týká oprav škol a školek v obcích do 3 000 obyvatel.

Uspěli jsme s oběma žádostmi, které jsme podali. První byla na stavební úpravy ZŠ Ruda a druhá na vestavbu mateřské školy.

Celkem naše obec tedy na tyto akce získá 7 147 868 Kč!

V programu jsme se umístili velmi vysoko na 22. a 26. místě z celkově nakonec 455 úspěšných žadatelů.

Uspěli bychom i v případě, kdyby vláda neschválila zvýšení původně počítané částky 300 milionů Kč o 3,1 miliardy Kč na tento program.

V případě nezvýšení alokované částky by uspělo pouze 34 žádostí, ale i do tohoto počtu by jsme se vešli díky vysokému počtu získaných bodů díky připravenosti akce, velikosti obce a dalších parametrů.

Obsahem stavebních úprav v ZŠ a vestavby mateřské školy je ve stručnosti:

výměna oken v ZŠ, instalace vzduchotechniky do tříd základní školy, stavba mateřské školy nad výdejnou a zateplení celého objektu základní a mateřské školy.

V současnosti stavba již probíhá, jak můžete sami zvenku sledovat.

V letošním roce jsme dostali i dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj na vloni rekonstruovanou střechu na ZŠ ve výši 1 160 000 Kč.

Máme tedy všichni obrovskou radost z úspěchů a přejme si, aby stavba probíhala podle plánu a do konce roku se vše stihlo zrealizovat a my mohli příští rok od 1. září 2021 otevřít mateřskou školu, na kterou se těší obzvláště všichni rodiče a jejich děti, které do školky budou chodit.

Seznam úspěšných žadatelů programu  Podpora rozvoje a obnovy materiálně technické základny regionálního školství v působnosti obcí (pro rok 2020) z Ministerstva financí:

pdf 549 kB

Dnes je 16. července 2020