Pomoc pro obce postižené tornádem

26.6.2021

Obec Ruda prozatím prostřednictvím starosty nabídla v pátek 25.6. pomoc zásahové jednotky požární ochrany Ruda při odklizení následků tornáda v postižených obcích. KOPIS HZS Kraje Vysočina si naši zásahovou jednotku zapsala k ostatním obcím Kraje Vysočina pro případ potřeby. HZS Kraje Vysočina nás vyzve k výjezdu v případě požadavku Jihomoravského kraje, který řídí řešení nastalé situace. Prozatím nebyl požadavek na okamžitou pomoc.

Dále Obecní úřad Ruda komunikuje s Mikroregionem Velkomeziříčsko-Bítešsko a Krajským úřadem Kraje Vysočina o způsobu možné pomoci postiženým obcím a o společném postupu. Na základě informací z Krajského úřadu Kraje Vysočina naše obec prozatím neorganizuje materiální sbírku.

Obyvatelé, kteří by chtěli přispět postiženým obcím, mohou využít transparentních účtů zveřejněných v médiích.

Zastupitelstvo Obce Ruda bude pak na nejbližším zasedání projednávat finanční pomoc postiženým obcím.

Karel Dvořák

starosta