Ruda šije roušky

17.3.2020

Vzhledem k tomu, že stát ani Kraj Vysočina v současné době nemá k dispozici pro občany roušky a bylo doporučeno, aby si občané vyrobili roušky sami, tak vyhlašujeme akci: "Ruda šije roušky".

Vyzýváme občany k pomoci k ušití roušek pro naše občany. Nakoupili jsme látky, gumičky atd. Už se v prvopočátku do projektu zapojilo přes deset žen.

Prosíme občany, aby případně darovali bavlněné látky, z kterých by šly roušky ušít, nebo gumičky na připevnění roušky k obličeji.

Po výrobě a vyprání nových roušek budeme distribuovat roušky mezi občany. Naší snahou je, aby každý občan mohl dostat více roušek a mohl si je tak měnit. Bude se jednat o roušky z látky, tzn. po vyprání lze roušku použít znova, nejedná se o jednorázové roušky.

Přivítáme další pomocníky k výrobě, zapojte se i vy. Předem děkujeme za pomoc.

Zde uvádíme videonávod k výrobě roušky:

A tady je šablona na vystřihnutí roušky:

pdf 2 MB  -  šablona

Zájemci se mohou nahlásit u starosty, kde získají další informace a pomůcky k výrobě.

První ušité roušky - náhled pro ty, co je šijí:

Dnes je 28. května 2020

Svátek má Vilém