Ruda

Státní dotace do lesů - informace pro vlastníky lesů

28.7.2020

V současné době lze žádat na dopady kůrovcové kalamity (dělají z Krajského úřadu Vysočina -  Michaela Nosková-tel.:564 602 599, Ing. Klára Dufková-tel.:564 602 598) - příručka pro žadatele: http://eagri.cz/public/web/mze/lesy/dotace-v-lesnim-hospodarstvi-a-myslivosti/financni-prispevky-na-kurovcove/vyzva-k-podavani-zadosti-o-poskytnuti-1.html
Je to pro vlastníky lesů, kteří káceli a prodávali dřevo v roce 2019 a mají o prodeji doklady či faktury. K žádosti potřebujete mít jako přílohu mimo jiné i potvrzení od lesního hospodáře ( v případě Ruda a Lhotky je to pan Bohumil Teplý), s kterým konzultujte žádost.
 
Žádost o poskytnutí finančního příspěvku na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity v nestátních lesích za rok 2019:
Stačí vyplněná žádost + tabulka od lesního hospodáře. Doklady, kterými by jste doložili správnost podání žádost, si necháváte uložené a připravené pro případnou kontrolu. Dále k žádosti není třeba dokládat jako přílohu "Doložení náležitostí dle zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů". Důvodem je zahrnutí tohoto do žádosti pod bod 43.
 
Novinkou jel, že dosud klasické podávání ohlášení na hospodářský rok se mění. Novelou se letos, kdo měl podané ohlášení na období od 1.7.2019 - 30.6.2020, platnost ohlášení prodlužuje do 31.12.2020. A od 1.1.2021 se toto ohlášení musí dělat přes portál eagri.cz  a vygenerovat tam toto ohlášení - odkaz:
 
Použití modulu pro žadatele je od 1. 7. 2020 povinné pro ohlášení žadatele, jednotnou žádost o finanční příspěvky na hospodaření v lesích i žádosti na vyhotovení LHP - odkaz na modul:
 
Chcete-li sestavit ohlášení žadatele nebo žádost o finanční příspěvek, musíte se přihlásit.

Pokud ještě nemáte vytvořený uživatelský účet k portálu eAGRI, je třeba jej založit. Portál eAGRI podporuje dvě úrovně přístupu, a to:

  • plnohodnotný účet umožňující přístup do všech privátních zón a registrů, a
  • omezený registrovaný přístup (je pro sestavování žádostí o všechny druhy finančních příspěvků dostačující).

Při založení účtu postupujte podle informací na této stránce:

http://eagri.cz/public/web/mze/registrovany-pristup/

A hospodářský rok se mění na kalendářní a budeme muset vždy podávat ohlášení klasicky na kalendářní rok od 1.1. do 31.12. a ne jako doposud ten hospodářský od července do černa (bude v tom aspoň logika).
 
Další upozornění je, že práce, na které chceme dotace a skončili by jsme je v listopadu a nebo v prosinci , tak musíme obratem na ně zažádat do konce roku, protože po skončení roku se na ně dotace už nebudou stahovat, protože půjde o jiný kalendářní rok.
 
Pro žadatele o dotace existuje metodická příručka (najdete tam na co vše lze žádat):
 
 

Automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

Zajímavé odkazy

Zpomalovací semafory v Rudě

Fond Vysočiny

Dnes je 13. srpna 2020

Svátek má Alena


 

© 2013 obec Ruda a místní část Lhotka | Autograph | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU