Ruda

Akce Čistá Vysočina 2013

21.4.2013

    V Rudě se letos úklidu podél silnic a akce "Čistá Vysočina" zúčastnilo rekordních 18 občanů, kterým není lhostejné "chování" druhých. Celkem jsme naplnili sedmdesátku pytlů, které teď lemiují cesty a čekají na odvoz.

    V našich katastrech máme i sjezd z dálnice u Lhotky, který je ale spíše v tomto případě danajským darem. Některým "lidem" stojí za to sjet z dálnice a nebo sem dojet a na nejbližších obecních cestách vyházet odpad nejrůznějšího druhu viz fotografie. Letos jsme například našli mimo použitých pneumatik i kancelářské křeslo na kolečkách či velkou hromadu elektrikářského materiálu, kterého se potřeboval někdo zbavit.

    Názory na tuto akci jsou různé - pro někoho je samozřejmostí se zapojit, jiní argumentují, že sami by odpadek nevyhodili a tudíž nebudou po někom uklízet. Zde stojí ale k zamyšlení, kdo v tom případě to uklidí, když mezi námi je pořád velká skupina "bordelářů", kteří místo aby odpad vyhodili někde do kontejneru, radši zajedou k dálnici a
zakládají černé skládky a nebo odpadky vyhodí do příkopu podél silnic.    Závěrem by se slušelo poděkovat a pochválit zúčastněné, a doufat, že příště bude samozřejmostí pro více lidí se do akce zapojit.

Automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

Zajímavé odkazy

Zpomalovací semafory v Rudě

Fond Vysočiny

Dnes je 24. zaří 2021

Svátek má Jaromír


 

© 2013 obec Ruda a místní část Lhotka | Autograph | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU