Ruda

Zahájení adventu - 30.11.2018

30.11.2018

V mrazivém podvečeru jsme se sešli zahájit začátek adventního období. Pro přítomné byl připraven kulturní program skládající se z vystoupení místní základní školy, Báry Bojanovské a Petry Mackové, Marka Musila a spousty dětí s básničkami. Opět po roce k nám přiletěl anděl Strážný. Součástí večera byla i charitativní akce několika místních žen, k prodeji byli i advetní věnce od Anny Bahenské a vyřezávané ozdoby od Jaromíra Březny.

Děkujeme všem, kteří se zapojili do letošní organizace a pořádání zahájení adventu a rozsvěcování vánočního stromečku, například Veronice Valachové za upečení výborného vánočního cukroví, Vojtovi Pavlíkovi za ozvučení celé akce, celé místní základní škole za nápadité vystoupení a spoustě dalších dobrovolníků. 

A nesmíme zapomenout poděkovat taky andělovi Strážnému, který nás opět po roce navštívil, vyslechl a pro Ježíška vysbíral dopisy s přáními od dětí, a také Bílé paní za návštěvu.

Stejně jako vloni i letos se několik dobrovolných místních žen rozhodlo zahájení adventu obohatit o hřejivý pocit udělat radost i někomu jinému. Proto, se rozhodly letos podpořit dobrovolnými příspěvky další organizaci, která se věnuje dětem. V letošním roce padla volba na Centrum Kociánka Dětské  středisko Březejc. 

 V letošním roce se vybrala krásná částka 7007 Kč. Vám všem, kteří jste přispěli, děkují jak organizátorky této akce, tak paní Marie Doležalová - vedoucí pracoviště Kociánka Březejc.

 Příjmový pokladní doklad o předání vybrané částky 7007,- Kč (sken) je zde k nahlédnutí na těchto webových stránkách obce, stejně jako další fotografie z večera.

Automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

Zajímavé odkazy

Zpomalovací semafory v Rudě

Fond Vysočiny

Dnes je 24. zaří 2021

Svátek má Jaromír


 

© 2013 obec Ruda a místní část Lhotka | Autograph | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU