Ruda

Zlaté kolo Vysočiny - 15.6.2019

18.6.2019

Zlaté kolo Vysočiny poosmnácté

V polovině června jsme poosmnácté uspořádali cyklovýlet Zlaté kolo Vysočiny, které se koná tradičně v Rudě  ( u Velkého Meziříčí).

Něco z letošních statistik: Celkem vyjelo 271 výletníků - 168 na trať 50 km, 71 na trať 100 km, 32 na trať 200 km a 1 na trať 300 km. Určitě si řeknete, co to bylo za trať těch 300 km. Tak tady máme vysvětlení. Autor plakátu při tvorbě zapsal jako vtip novou trasu 300 km pro Pavla C., jak bylo uvedeno na plakátu. Jednalo se o Pavla Cabejška, který každoročně zápolí s trasou 200 km, na které je pravidelně nejstarším účastníkem a dojíždí obvykle v pozdních odpoledních hodinách. Jmenovaný ovšem pokus o vtip si vzal za své a že tedy těch 300 km ujede. A vymyslel, že pojede celkem 6 okruhů trasy 50 km. Vystartoval již v jednu hodinu v noci, kdy ho vždy doprovázeli na kole někteří z jeho kamarádů. Diváci v prostoru startu a cíle ho tak měli možnost vidět celkem 6x projíždět startem a cílem. A Pavel Cabejšek pak své mety dosáhl a ve 20 hodin večer dorazil do cíle, kde na něj ve špalíru čekalo početné osazenstvo obdivovatelů jeho výkonu. Nutno podotknout, že Pavel 3 dny po skončení cyklovýletu měl životní jubileum - oslavil sedmdesátku. O to je jeho výkon hodnotnější.

A teď se vraťme ke statistice. Celkem se letošního výletu zúčastnilo 43 žen a 228 mužů. Věkový průměr byl 37,5 roků. A výletníci najeli celkem 21 283 km, když se sečetli trasy a počty cyklistů. Nejmladšímu cyklistovi Jakubovu Brestovskému z Pyšele, který zvládl celou trasu 50 km ujet sám, bylo 5 let. A nejstaršímu Pavlovi Dvořákovi bylo 71 let.

Musíme poděkovat velkému počtu sponzorů, kteří nás každoročně podporují a bez jejich pomoci by jsme Zlaté kolo Vysočiny v takové šíři nemohli uspořádat. A děkujeme také té spoustě pořadatelů, kteří obětovali svůj čas a přišli pomoci organizovat tento cyklovýlet.

Počasí na akci vyšlo ideální, cyklisté byli spokojeni a vyhlo se nám závažnější zranění. Bylo pár pádů a odřenin, ale každý po pádu odešel po svých. Takže nezbývá prohlásit na závěr jako na olympijských hrách, že považujeme tímto 18. ročník ZKV za ukončený a budeme se těšit na vás všechny opět za rok na viděnou při 19. ročníku.

 

Uvádíme první fotografie - autoři Mirek Novotný a Petra Malinská:

https://rudaobec.rajce.idnes.cz/Zlate_kolo_Vysociny_-_18._rocnik_-_15.6.2019/

Máte-li také pěkné fotky, tak se o ně podělte s námi a pošlete nám je na obec.ruda@tiscali.cz. Zveřejníme je.

Automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

Zajímavé odkazy

Zpomalovací semafory v Rudě

Fond Vysočiny

Dnes je 24. zaří 2021

Svátek má Jaromír


 

© 2013 obec Ruda a místní část Lhotka | Autograph | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU