Ruda

Knihovna - Co se děje v knihovně: Sbírka knih

Sbírka knih pro dětskou psychiatrickou léčebnu ve Velké Bíteši

Sbírka knih probíhala od poloviny března do 10. dubna 2013 a na začátku stálo paradoxně zklamání přednosty dětské psychiatrické léčebny, MUDr. Tomáše Lajkepa, že lidé konají tolik dobrých skutků pro děti v Africe, přitom je v našem okolí mnoho dětí, které by naši pomoc také potřebovaly a moc by o ni stály.

Tuto sbírku organizovala studentská nezisková organizace PERLE a zapojily se desítky jednotlivců, hlavně studentů brněnských vysokých škol, ale také lidé z okolí Velké Bíteše a z Rudy, kteří se ukázali být velice štědrými dárci. Knihy a hračky darovaly i celé třídy dětí ze základních škol. V Rudě byla sbírka organizována ve spolupráci s místní knihovnou.

Celkově se podařilo při sbírce získat přes 500 knih a desítky hraček. Jen na Rudě se vybralo asi 170 knih a velké množství hraček. Původním cílem přitom bylo pouhých 20 až 30 knížek, které by dětem v léčebně zpříjemnily dočasný, zhruba tříměsíční pobyt. Díky štědrosti dárců může PERLE nakonec obdarovat mnohem více zařízení, než bylo původně v plánu. Je mezi nimi Dětská nemocnice v Brně, Dětské centrum Chovánek, Dětské středisko Březejc, Klokánek a další. Celá akce byla úspěšně realizována díky pomoci a nadšení dobrovolníků PERLE, kteří se do projektu zapojili.

Více informací na http://perle.webuje.cz/novinky/

 

Reakce dětí z Dětské psychiatrické léčebny ve Velké Bíteši

Automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

Zajímavé odkazy

Zpomalovací semafory v Rudě

Fond Vysočiny

Dnes je 19. října 2021

Svátek má Michaela


 

© 2013 obec Ruda a místní část Lhotka | Autograph | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU