Ruda

Knihovna - Co knihovna nabízí

Knihovní řád Místní knihovny v Rudě

pdf 2 MB  -  Knihovní řád Místní knihovny v Rudě, schválený Zastupitelstvem Obce Ruda dne 14.11.2019

 

Otevírací doba

Knihovna v Rudě je otevřena každou neděli od 10 do 11 hodin dopoledne. V měsících červenec a srpen má knihovna prázdninový režim, kdy je otevřena jen první neděli v měsíci.

Roční poplatek pro dospělé je 20 Kč, pro děti 10 Kč.

 

Co knihovna nabízí

Knihovna v Rudě nabízí knihy pro děti, naučné knihy i beletrii pro mládež i dospělé. Každý rok je obměněn výpůjční fond z Knihovny Matěje Josefa Sychry ve Žďáře nad Sázavou, který obsahuje přibližně 250 knih. Kromě toho je knižní fond doplňován o nové knihy. Mezi nejnovější patří knihy pro děti, např. Dášeňka čili život štěněte, Aprílová škola, Boříkovy lapálie, knihy pro mládež, např. trilogie Pán prstenů, Hobit, Harry Potter a Kámen mudrců, nebo odborněší texty, např. Ekonomie dobra a zla. V knihovně se objevují i knihy regionálních autorů, např. Sto dětí mi říká brácho od M. a T. Dvořákových. Pro žáky základních škola a studenty středních škol jsou doplňovány knihy z povinné četby, např. Biblické příběhy, Guliverovy cesty, Babička, knihy Oty Pavla, knihy Karla Čapka, Quo vadis, Labyrintj světa a ráj srdce, Rozmarné léto atd.

V knihovně jsou také uloženy kroniky obce Ruda, kroniky Sboru dobrovolných hasičů Ruda a kronika knihovny v Rudě. Čtenáři mohou využít i nabídku časopisů, mezi  které patří týdeníky Tina a Květy, informační měsíčník pro obyvatele Velké Bíteše a okolí Exit 162 a pro mládež ABC.

Oprava knihovny

V lednu a únoru 2015 proběhly v knihovně úpravy. Při stěhování knih do hlavního sálu a pak zpět do knihovny pomáhali p. Bahenská, Roblová, Březnová, Žák a Hekrdla a V. Ševčík. Bylo vymalováno, položeno nové linoleum a pořízeny 2 nové regály na knihy.

Automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

Zajímavé odkazy

Zpomalovací semafory v Rudě

Fond Vysočiny

Dnes je 24. zaří 2021

Svátek má Jaromír


 

© 2013 obec Ruda a místní část Lhotka | Autograph | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU