Ruda

Základní škola a mateřská škola - úvod

     Nejdříve něco z historie docházky dětí z Rudy do základní školy. Před rokem 1785 se chodilo do školy do Velkého Meziříčí, později se učilo soukromě v domě na Janovém poli do roku 1830. Základní škola v Rudě byla vystavena na místě starého kostela. Když bylo v roce 1887 zavedeno polodenní vyučování, bylo nutno školu roku 1891 rozšířit. Vyučovalo se v jedné třídě i 5 ročníků dohromady, což znamenalo několik desítek žáků. Od roku 1977 byla škola organizována jako dvoutřídní, kterou navštěvovali žáci 1. - 4. ročníku. Pro malý počet žáků od roku 1993 je škola jednotřídní pro děti 1. - 3. ročníku. Od roku 2013 opět škola je pro žáky 1. až 4. třídy. Po ukončení 4. ročníku žáci přechází do 5. ročníku do základních škol ve Velkém Meziříčí nebo v OSové Bitýšce.                  

           

     Od 1.9.2021 se základní školal rozšířila o mateřskou školu a její nový náze je tedy:

Základní škola a mateřská škola, Ruda, příspěvková organizace.

Škola pracuje pod vedením ředitelky Mgr. Jany Součkové. Ve školním roce 2021/2022 navštěvuje školu 18 žáků a mateřskou školu navštěvuje 20 dětí. Od 1. září taky došlo ve škole ke změně, kdy ze školní výdejny se stala školní jídelna. Škola si tak obědy již vaří a nedováží si je.

Na škole je rovněž zřízena od roku 2005 školní družina, kde mohou žáci navštěvovat různé kroužky např. keramika, angličtina, hra na zobcovou flétnu atd.

 

Více o životě v Základní škole a mateřské škole Ruda se dozvíte na jejich nových webových stránkách:

 http:/www.skola-ruda.cz

 

Automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

Zajímavé odkazy

Zpomalovací semafory v Rudě

Fond Vysočiny

Dnes je 19. října 2021

Svátek má Michaela


 

© 2013 obec Ruda a místní část Lhotka | Autograph | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU